KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 13016311
nr 1301 6311
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Pastell, Figur, Signerad. Motivet: 49x22 cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 januari 2020
kl 20:50:47
20/1 16:28:09
Gunnar Johnsson
Läs mer om Gunnar Johnsson